SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-06-07 12:25

forumdan çıkan bir sonuç oldumu arkadaşlar? katılan varmı foruma yada forumdaki yetkililerin telefonunu bilen varmı görüşelim.

Ziyaretçi

2012-06-07 18:29

Arkadaşlar 06 Haziran 2012 tarihinde ASMMMO binasında yapılan Meslek Mensupları ve Stajyerlerin durumlarıyla ilgili yapılan Forumdan çıkan sonuç nedir bilen varmı?

Ziyaretçi

2012-06-11 11:22

cevap gelmediğine göre kimse gitmemiş
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

2012-06-11 14:28

http://archive.ismmmo.org.tr/docs/duyuru/11062012.pdf ek sınav ile ilgili isteğimiz ismmmo tarafından yapılacak olan basın açıklamasında yer almaktadır.en kısa zamanda bu talebimiz yerine getirilir inşallah.
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

2012-06-11 20:19

arkadaşlar ek sınav talebimiz hem ankara hem de istanbul odasının basın açıklamasında yer almaktadır. sonuç inşallah istediğimiz gibi olur. dilekceyi imzalayan ve mail yoluyla yetkililere ulaştıran ve sesimizin duyulmasını saglayan herkese cok teşekkürler......

Ankara, 11.06.2012

ASMMMO BAŞKANI MEHMET KOÇ MESLEKİ SORUNLARA ÇÖZÜM İSTEDİ

Koç: Herkesi ‘Vicdan Muhasebesi’ yapmaya çağırıyoruz…
Sayın Basın Mensupları
500 bin muhasebe camiası meslek yasasının yayınlanışının 23. Yılında biriken mesleki sorunlarımızın çözümü, Bakanlık vesayetine ve angaryalara dur demek için herkesi “VİCDAN MUHASEBESİ” yapmaya çağırıyoruz.

Biz de insanız; ailemizle sosyal yaşamın bir parçasıyız.

Bu çığlığımıza ses verin ki, ülkemiz kazansın...

ASMMMO BASIN – Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet KOÇ meslek yasalarının kabul edilişinin 23’üncü yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada Türkiye’nin ihtiyacının “hesaplaşma” değil, “muhasebe” olduğunu söyledi.

3568 Sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun 13 Haziran 1989’da kabul edildiğini anımsatan Koç, bugün gelinen aşamada mesleğin kritik bir eşikten geçtiğini, istedikleri önlemler alınmazsa Türkiye’nin ciddi kayıplar yaşayabileceği uyarısında bulundu.

Türkiye genelinde; çalışma arkadaşları ve aileleriyle birlikte 500 bin kişilik bir muhasebe camiası bulunduğunu belirten ASMMMO Başkanı Koç; “Artık vicdan muhasebesi yapılacak bir noktaya geldik. Angaryaların bitmesi, vesayete son verilmesi, oldu-bitti’lerin yaşanmaması, mesleki geleceğimizin karartılmaması ve en önemlisi de, sosyal yaşamın onurlu bireyleri olduğumuzun unutulmamasını istiyoruz” diye konuştu.

Koç çatı örgütleri TÜRMOB’la 83 il ve ilçede örgütlü, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir Odaları olarak “bıçağın kemiğe dayandığı” bir eşiğe getirildiklerini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Bugün adeta TÜRMOB ve Oda’larımızın ölüm fermanı yazılmakta, 23 yıllık mesleki örgütümüzün şeffaf, hesap verebilir, denetlenebilir yapıları yok edilmek istenmektedir. Dün seçim sistemimize yapılan müdahale ile demokratik işleyişimize darbe vurmaya çalışılırken, bugün atanmışların oluşturduğu kurumlarla odalarımızın anayasal yetkileri ellerinden alınmaya, etkisizleştirilmeye hatta bertaraf edilmeye çalışılmaktadır.”

ASMMMO Başkanı Mehmet Koç meslektaşlar ve mesleğin geleceği açısından sorunları yıllardır dile getirdiklerini vurgulayarak, Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilen ve çözüm beklenilen talepleri ise madde madde şöyle açıkladı:

• Meslekteki angaryaları kaldırın.
• TÜRMOB yönetiminin iradesini kısıtlayan, antidemokratik hükümlerin kaldırın.
• TÜRMOB genel kurulunca kabul edilen yönetmelikleri yayınlayın.
Sınav mağdurlarının ek sınav talebini yerine getirin.
• Bilgi amaçlı bildirimlerden alınan özel usulsüzlük cezalarını kaldırın.
• Müşteri Bildirim Listeleri’ni kaldırın.
• Denetim sürecinde; yetki belgeleri ve ruhsat harçları bedellerini kaldırın.
• Denetim lisanslamasında sınav yapmayı asla düşünmeyin.
• E-beyanname şifresini mükelleflere değil, meslek mensuplarına verin.
• Meslek mensubunun KDV yükünü azaltın.
• Serbest meslek uygulamasında Gelir KDV çelişkisini düzeltin.
• Ücret tarifesinin yayınlanmasını meslek örgütümüze bırakın.
• Bakanlık vesayetine son verin.
• Seçim sistemindeki Nispi Temsili kaldırın.
• Meslek odalarını işlevsiz kılacak, çerçeve meslek yasasının oluşmasını izin vermeyin

ASMMMO Başkanı Mehmet Koç kayıtlı ekonomi ve vergi gelirlerinde başrol oyuncularından biri olan meslek mensuplarının taleplerinin yasal düzenlemelerle hayata geçirilmesiyle, asıl kazananın ülkemiz olacağını ifade etti.

Basın açıklaması için 13 Haziran Çarşamba saat 11.00’de ASMMMO önünde buluşuyoruz.

Ziyaretçi

#156 Yeni Yönetmelik

2012-06-12 16:43

İnşallah sonuç hayırlı olur.

Ziyaretçi

#157 Re: Yeni Yönetmelik

2012-06-12 18:46

#156: - Yeni Yönetmelik 

yarın bursadada basın açıklaması yapılacak artık sesimizi duymak zorundalar başka ildede olursa çok daha iyi olur

Ziyaretçi

2012-06-14 10:54

İstanbul meslekte birlik grubu (diğer adıyla artık yorumu sizlere bırakıyorum) ek sınav yada mağduriyetlerin giderilmesine karşı çıkıyormuş!!! Nasıl bir grupsa artık ne derseniz deyin. Bütün her şeyi bir kenara bırakmışlar dosya yakanlara takmışlar. Neymiş dosya yakanlara ek sınav verilirse mesleğin düzeni bozulurmuş. Sormak lazım acaba bu hengameyi sm den smmm ye bedava geçenler için de koparmışlar mı? Koparmazlar, daha doğrusu koparamazlar. niye ? çünkü birilerine karşı gebeler bunlar.

Ziyaretçi

2012-06-15 09:52

sizce birileri bir mesaj aldımı dersiniz

Ziyaretçi

2012-06-15 11:43

Nitelikli meslek mensubu yetiştirilmesi adına staja başlangıç sınavından stajına, stajından yeterliliğine kadar geçen bu uzun ve zorlu sürecin üzerine; başarılı olunan derslerin, başarısız olunan tek bir ders yüzünden hiçe sayılması, 2 yıl bekletilmek ve kazanılmış hakkınız olan derslerin tümünden yeniden sınava tabi tutulmak ''Zorluk'' değil olsa olsa hak gaspı ve haksız kazanç sağlamak adına yapılan bir sömürüdür.

yarın benzer şeyleri bizlerinde yaşayabileceğimizi unutmamak lazım.. Altı üstü bir imza kampanyası diyerek es geçilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Ziyaretçi

2012-06-15 11:46

ŞU MESLEKTE BİRLİK DERNEĞİNİNİN DE YAZDIKLARINA BAK

GALİBA BUNLAR BELGEYİ KİLO İLE ALIP KIYMETİNİ BİLENLERDEN OLANLAR HER HALDE
SAYIN MESLEKTE BİRLİK ÇAKMA MALİ MÜŞAVİRLER DERNEĞİ OLSUN BUNDAN SONRA ÜNVANLARI

Ziyaretçi

2012-06-15 12:18

ne demek sayın yaaa

Ziyaretçi

2012-06-15 16:10

ŞU DEMEK ACABA BOL KESEDEN ATANLAR
ŞU ANDAKİ SINAV SİSTEMİNDE SINAVA GİRSELER ACABA KAÇI BELGE ALMAYA HAK KAZANIR
DEMEK SAYIN YAA

Ziyaretçi

2012-06-15 16:19

şu bir gerçek meslekte birlik grubu bu işe olur demiyorsa.bakanlığında diyeceğini zannetmiyorum.
çünkü onlar birbirleriyle fikir alışverişinde bulunuyorlar

Ziyaretçi

2012-06-15 16:23

meslekte birlik gurubuna sesleniyorum
sizlerde meslekte birlik değil meslekte bir ilk siniz
eğer birlik olsaydınız bu kadar mazlumun ahını alacağınıza onların sorunlarını gündeme taşıyıp
onlara önder olup yaralarına merhem olup gücünüze güç katardınız belkide bu bozuk düzene dur derdiniz. ama ne yazıkkı tam tersini yaptınız karşınıza rakip aldınız
ha birde siz bizi ne olarak görüyorsunuz biz sınavları kazanmış meslek mensubu adaylarıyız
yarın belgelerimizi alıp karşınıza geldiğimizde hangi yüzle yüzümüze bakacaksınız
iş te burdan anlaşılyorki sizin amacınız meslektaşa yardım değil meslektaşa zulum politikası izliyorsunuz amacınız meslekte birlik değil olamaz bir dernek ismine göre faaliyet gösterir

her şeyi maddade arayanların akılları gözlerindedir göz ise manaviyatta kördür

Ziyaretçi

2012-06-15 16:42

bizde daha neler düşünüyorduk türmob bunların eline geçince rahatlarız diyorduk

yanılmışız.çok yazık

Ziyaretçi

2012-06-15 16:42

söylediğiniz gerçek olabilir
bundan sonra vız gelir tırıs gider
ne maliye bakanlığı ne meslekte birlik
yukarda ALLAH VAR

ALLAH HEPSİNE YETER

Ziyaretçi

#168 Re:

2012-06-15 18:38

#167: -

hey allahım sana el açıp dua ediyorum şu belgeyi bana nasip etki şu meslekte birlik grubu seçim zamanında benim büroma oy için geldikleri zaman yüzlerine tüküreyim yapmasam namerdim.

Ziyaretçi

2012-06-15 20:28

benim belgemi almama gerek yok bunlardan birini gördüğüm yerde gerekli cevabı vereceğim hepinize söz olsun

Ziyaretçi

2012-06-16 11:11

http://www.ismmmd.org.tr/turan_korkmaz-839_tr_cd.html tıklayın adamların derdi neymiş bakın

Ziyaretçi

2012-06-16 11:12

dün bedavadan smmmm, şimdi de bedavadan denetim. Zehir zıkkım olsun size
cankuş

#172 172

2012-06-16 11:44

Ben şunu merak ediyorum. Meslekte Birlik grubu olarak Belgeleri nasıl aldılar.
Bu birlikte bulunan meslek mensuplarından ne kadarı gerçekten hak edip belge aldılar.
Kaç tanesi Lise veya Ortaokul mezunu kaç tanesi önlisans veya lisans mezunu hangi sınavlardan
geçtiler. Şu anda bu formda sesini duyurmayan çalışan arkadaşların yerinde olsalardı aynı tezleri
savunurlarmıydı... Sanmıyorum.. Şu anda bu formdaki arkadaşlar ile aynı koşullarda sınava girseler
acaba sonuç ne olurdu. Yani işini gören dönüp arkasına bakmıyor. Meslekte birlik grubu bence kendilerine güvenemiyor. Destek olmaları gerekirken köstek oluyorlar..

Ziyaretçi

2012-06-18 08:33

arkadaşlar 2 yılını doldurup bu dönem sınava girecek var mı

Ziyaretçi

#174 Re:

2012-06-18 10:28

#173: -

bekleme süresi dolanlar tekrar dosya açtırmayın yönetmelik temmuzda çıkacak gibi hatta 2 yıllık süresi temmuzda doluyormuş mecburen öyle yada böyle çıkaracaklar temmuz sonuna kadar bekleyin derim

Ziyaretçi

#175 Re: Re:

2012-06-18 11:13

#174: - Re:  

neden böyle kesin konuşuyorsun.bir duyum mu aldın.ama gördüğümüz kadarıyla kimse bu yönetmeliğin çıkrılması taraftarı değil özellikle maliye bakanlığı tarafı